featured-image-2099
media-bitmeyen-sevda-chapa

Avrupa insan Hukukları Komiserliği Acil Bildiri Yayınladı, Bildiri Şöyle; Azerbaycan makamları insan hakları avukatı Elchin Sadykov ve gazeteci Avaz Zeynalli’yi derhal serbest bırakmalı ve sivil toplum aktivistlerine ve bağımsız medya aktörlerine gözdağı vermeyi ve taciz etmeyi bırakmalıdır.

Avrupa İnsan Hakları Komiserliği Bildirisinde şöyle devan ediyor; “İnsan hakları avukatı Elchin Sadykov ve müvekkili gazeteci Avaz Zeynalli’nin geçen Cumartesi Bakü’de tutuklanması, Azerbaycan’da sivil toplum aktivistleri ve bağımsız medya aktörlerinin karşı karşıya olduğu düşmanca ortamı bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bildirinin sonuç kısmı ise şöyle; Azerbaycan makamlarını Sayın Sadykov ve Sayın Zeynalli’yi derhal serbest bırakmaya ve hak ve özgürlüklerine saygıyı tam olarak güvence altına almaya çağırıyoruz. Azerbaycan’da sivil toplum temsilcilerine ve bağımsız gazetecilere yönelik korkutma ve taciz derhal durdurulmalıdır. İnsan hakları savunucularının ve medya çalışanlarının işlerini tam bir güvenlik ve özgürlük içinde yürütmelerini sağlamak yetkililerin görevidir. »

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler