media-shahan-11402

Hakkında

Türkiye-Azerbaycan Diasporaları Platformu - Dünya Türk Diasporasına açık kürsü anlamı taşıyacak bu Web haber portalı, Konuşulmayanları konuşacak, yazılmayanları yazacak ve hiç bir siyasi amaç gütmeden Türk Birliği için hizmet verecektir.
about-image-2
Editör

Bülent Gürçam

Ben şimdi kısa da olsa size bu yola Türkiye’den neden yola çıktığımızı, adımızın neden Diaspora.com.tr olarak düşünüldüğünü açıklamaya çalışacağım.

Başta hedef olarak önümüze koyduğumuz hedef, Türk Dünyasının Birleşme fikridir, bir Türk Devletleri birliği malum uzun yılların hedefidir, fakat bir türlü bu hedefe ulaşılmamıştır.

Bizim bir asırdan uzun bir zamandır düşündüğümüz bu fikir, Avrupa tarafından çok kısa bir sürede gerçekleşmiş ve bugün 27 Ülkeden oluşan bir süper güç oluşturulmuştur.

Biz Türkiye de, 100 yılımızı Dolduracağımız bir cumhuriyet döneminde ( ki, Azerbaycan cumhuriyeti 105 yılında girmekte ) Hala bu hedefimiz için, ciddi adımlar atamamışız.

İşte bu fikrin çıkış hedefi bu düşüncelere odaklanmış ve en azından iki Kardeş ülke Türkiye ve Azerbaycanın bir an önce tüm alanlarda gerçek bir birliğe dönüşmesi ve yeni yüz yılımızda kurulacak Türk birliğinin temelini oluşturmaktır. Hayırlı olsun

Bülent Gürçam

Kurucu Editör 31/12/ 2022

[email protected]

Sorunuz mu var?

Bize Ulaşın

Diaspora.com.tr ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.