featured-image-2728
media-bitmeyen-sevda-chapa

-Ermenistan Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı Ermeni-İran iş forumuna düzenledi, Ermenistan bu foruma Bakanlık düzeyinde katıldı.

İran’a yaptığı çalışma ziyareti kapsamında Ermenistan Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Narek Mkrtchyan başkanlığındaki bir Ermeni heyeti, Tahran’da Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı ile İran ve Ermenistan arasındaki ekonomik işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin foruma katıldı. Ermenistan Cumhuriyeti Sosyal İşleri’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmiş;

Azerbaycan Topraklarında bulunan Hankendi adını hala STEPANAKERT, olaraka kullanan ve adını sahte  ARTSAKHPRESS: olarak telafuz eden haber ajansının haberine göre ”Ermeni İran, etkinliği çerçevesinde İranlı ortaklarıyla daha fazla işbirliğinin yönlerini ve olanaklarını tartışan çok sayıda iş adamı yer aldı.

Forum sırasında, iş piyasasının gelişimi de dahil olmak üzere çalışma ve istihdam alanında karşılıklı çıkarları ilgilendiren bir dizi konu tartışılmış.

Ermenistan Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı forumda yaptığı konuşmada, İran’la kurulan dostane ilişkilerin rolünü överek ve her iki ülkenin çıkarlarına dayalı olarak daha fazla işbirliğinin ilerlemeye devam edeceğine olan güvenini dile getirmiş.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler