featured-image-2775
media-bitmeyen-sevda-chapa

www. diaspora.com.tr – Brüksel’den

” Türkiye’de Azerbaycan ve Türkiye ilişkilerinin geleceği hakkında tehlikeleri durduracak ve olumsuz siyasi yapılaşmaların önüne geçilmesi amaçlı bir Platform oluşturulacağı konusunda duyumlar var, Bazı sivil toplum ve siyasi görüşlü insanlar tarafından oluşturulmaya çalışılan bu Platform, önümüzdeki günlerde Türkiye ve Azerbaycan Cumhurbaşkanlarına bir müracaat yapma hazırlığı içindeler. Konu ise aşağıda görüler etrafında oluşturulacak”

Oluşturulan Platform Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinde Bölge ülkeleri tarafından ve Azerbaycan, Türk halkına ezeli düşmanlık besleyen Ermenistan ve dışardaki ermeni diasporası teşkilatlarının pkk iş birliği ve yezidi Kürt terör teşkilatları ile bazı planlar çerçevesinde iş birliği içinde oldukları şüphesinde yer verilmekte, dikkat çekilmekte.

Hazırlanmakta olan bildiride ayrıca, Türkiye ve Azerbaycan Cumhurbaşkanlarının izledikleri politikanın desteklenmesi, Azerbaycan Türkiye kardeşliğinin tüm sahalarda ilerletilmesi, Turan birliği fikrinin devam ettirilmesi vurgulanarak, her iki Cumhurbaşkanlarının yakın kadrolarının, iki ülkeye düşmanlık besleyen gurupların kadrolaşma tehlikesine de dikkat çekilmekte.

Bildiride Dikkat çekilen hususların bazıları şöyle;

Azerbaycan Cumhurbaşkanın ve Azerbaycan ordusunun Karabağ savaşında kazandığı zafere gölge düşürmeye izin verilmeden,

1- Kürt halkı görünümü altın da Siyonizm destekli hükümet içinde olan guruplar Tarafından İş dünyasında—hükmet kadrolarında görevlendirilen veya STK sosyal-siyasi faaliyetler de bulunan bazı guruplar Azerbaycan Türklerin önün kesilmesine mevcut aktif olanlarında   devreden çıkararak dışlanmalarına sebep olmaktalar

 1. Azerbaycan da Azerbaycan Türkü olduğunu beyan eden veya söyleyen insanlara karşı baskıların oluşmasına sebep olmaktalar.
 2. PKK- Kürdistan ideolojisin Azerbaycan içinde tebliğ ederek, akabinde Kerkük’ün-Kürdistan olarak topluma enjekte etmeye çalışmaktalar.
 3. Bu gidişatın devam etmesi halinde Azerbaycan Türküleri; Doğu Türkistan, Kerkük -İran (Güney Azerbaycan Türkleri) ile ayni kaderi paylaşması kaçılmaz olacaktır. Bu da Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğu gibi Azerbaycan da gelecek dönemlerde Millet vekili seçimlerinde-Azerbaycan meclisin de Terörist ve Kürdistan sevdalı gurupların oluşturmayı başaracakları acı bir gerçeği dönüşmektedir.
media-bitmeyen-sevda-chapa

1 Yorum

 1. Türk Dünyası ve Binali Yıldırım.
  Oldu mu?
  Olmaaaaadı!
  Türkiye tarafından bu yapının ciddiye alınmadığı bu görevlendirme ile belli oldu.

  Bu görüşümü ciddiye alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler