featured-image-2689
media-bitmeyen-sevda-chapa
Yer Ermenistan, şehrin adı ARARAT ( Yani Ağrı Dağı, Türkiye sınırlarında bulunan bir dağ) bir ilk eğtim okulu ve bu okulda ( Ermenistanın bir çok okulunda olduğu gibi ) Fransızca ve Ermeni dilinde eğitim veriliyor ve bu okullarda asıl maksat çocukları Türk Düşmanı olarak yetiştirmek ve kin nefret söylemleri aşılamak.

Bu okulların en büyük destekçisi tabi ki, haberde de gördüğünüz gibi Fransa, faransa bu okulları finasal olark destekliyor ve bu öğrencilerin birer Türk düşmanı olmaları için tüm çabayı sarf ediyor, ayrıca bunları belirli sürelerde fransa ya ve Avrupanın başka ülkelerine ( Mesala Belçika Brüksel) davet edip, oralarda Avrupalılara sahte hayellerini ve yalanlarını anlatmalarını sağlamakta.

Bu durum uzun yıllardan beri mevcut, ama ne hikmetse bu konuya Türkiye ve Azerbaycan hiç bir ciddi tepkiyi göstermiyor veya gösteremiyor.

Bu olay Osmanlının bitiş dönemlerinde ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıllarında da, Türkiyede vardı ve halen Türkiyenin çok bölgesinde mevcut, ( eski adıyla Misyoner yetiştiren okullar veya kiliseler) ama dediğimiz gibi Türkiye ve Azerbaycan buna hiç bir ciddi tepkiyi gösteremiyor ve bunu Dünya ya anlatamıyor.

Resim

Fotoğrafta; Bu karede görülen şahıs, Olivier Decottignies Fransanın Ermenistanda ki, Büyük Elçisi gerçek bir Türk Düşmanı

Bu Ermenistan’da, ki okulları  bir çok eğitim yılı döneminde, çeşitli Fransız  Türk Düşmanı siyasetçiler veya sivil toplum örgütleri tarafından ziyaret edilip, Türkiye ve Azerbaycan aleyhine fikirler seslendiriyorlar ve kitap, diğer ihtiyaç destekleri sağlıyorlar.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler