featured-image-2803
media-bitmeyen-sevda-chapa

Bülent Gürçam Brüksel

2 Şubat’ta Saint-Cyr’deki Fransız Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Harp Okulu yönetiminden temsilciler, Ermenistan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı Vazgen Sarkisyan Askeri Akademisini ziyaret etmişler.

Toplantıya Ermenistan Savunma ve Güvenlik İşleri Daimi Komitesi Başkan Yardımcısı Armen Khachatryan da katıldığı toplantıda misafirler akademiyi gezerek koşullar, fırsatlar ve eğitim altyapısı hakkında bilgi almış. Akademinin yapısı, faaliyetleri ve eğitim programları hakkında bilgi alındıktan sonra. Akademilerin arasında iş birliği ilgili konular tartışılmış.

Aynı gün, Ermenistan Savunma Bakan Yardımcısı Arman Sargsyan ve Fransa’nın Ermenistan Büyükelçisi Olivier Decottignies’in katılımıyla akademide modern çözümlerle donatılmış Fransızca sınıfının açılışı yapıldığı ve
Kırmızı kurdeleyi kesme onuru, iki akademi arasındaki işbirliği kapsamında Ermenistan’da okuyan Fransız öğrenciye ve Fransa’da eğitim görmek üzere ayrılan Ermeni öğrenciye verilmiş.

Görüldüğü gibi Fransa kafkasya da, barıştan yana değil tam tersine bu bölgeyi karıştırmaya ve Azerbaycan la Ermenistan arasında Barışın sağlanmasına karşı çalışmaya devam etmekte ve Fransa bu işe müdahil olduğu müddetçe bölgede kalıcı bir barışın sağlanmasının mümkün olamayacağı açıkça görülmekte.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler