featured-image-2704
media-bitmeyen-sevda-chapa

Azerbaycan Hankentine silah kullanmadan girdi,  1 Ekim 2023 de Dünya’nın gözü önünde Sahte Artsakh kendi-kendi ni, fes etti, Karabağ ermenileri kendi rızaları ile ( kendi taşıtları, ev eşyaları, Büyük Baş- küçük baş hayvanları dahil) Azerbaycan ve Rus kontrol  askerlerin kontrolünde, burunları bile kanamadan terk ettiler.

Buraya kadar hiç bir sorun yok, ancak sağlıklı bir şekilde ulaştıkları Ermenistan Baş kenti Erivan da, Dünya ya yalanlar yayamaya devam ediyorlar ve hala Karabağ topraklarının kendilerine ait olduğunu idea ediyorlar!

Dünyayı ise buna inandırıyorlar, aldatıyorlar ve mağdur rolü oynayıp Dünyayı meşgul etmeye devam ediyorlar,

Yeni Senaryoları ise şöyle;

İsrail Azerbaycan’ı Karabağ için Silahlandırıyor

media-israil1

”İsrail, savaşa rağmen Azerbaycan’ı silahlandırmaya devam ediyor; silahlar öncelikle Artsakh ve Ermenistan’a karşı kullanılıyor”

Ermeni Diaspora sı, Haber portalları bilgiyi şu şekilde paylaşmış;

Azeri ve İsrail hükümetleri arasındaki ittifak bu nedenle devam ediyor. Bu silahların çoğunluğunun Azeriler tarafından Ermenilere karşı hem Artsakh’taki 44 gün süren savaşta hem de son olarak 19 Eylül’de Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ (Artsakh) yönelik hassas füzelerle saldırısı sırasında kullanıldığını ve İsrail insansız hava araçlarının kullandığını hatırlayın. Azeri ordusu sivil halk da dahil olmak üzere Ermenilere karşı.

media-siteon-logo

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler