Sevgili Diaspora temsilcileri, bu konu bu gün gündeme gelmiş bir konu değil öncelikle bunun anlaşılmasını isteriz, konu bizim 40 yılı aşkın bir birikimimiz, Diasporun ise bir asırı aşkın süre gelen zahmet ve emeğinin bir sonucu olarak algılamak gerekir.

Ben Bülent Gürçam olarak, bildiğiniz üzere Türkiye Iğdır Doğumluyum, 1970 yıllarının son dönemlerinde Iğdır da, başlayan bir hayat serüveninin, daha sonra Belçika Brüksel de, devam etmesi, daha sonra Türkiye – Azerbaycan – Belçika üçgeninde yapılan çeşitli hizmet ve aktivitelerin sonucunda hayat geçmiş bir projedir.

Esas maksatımız bu alanda (Diaspora) Türkiye ve Azerbaycan kardeşliğinde gördüğümüz eksiklerin giderilmesi amaç olarak alınmıştır.

Bizler Türk Birliğinin kurulması için öncelikle bu iki kardeş ülkenin bir birileriyle ilişkilerini her türlü geliştirmesi ve esasen bu iki ülkenin, bu birliğin temel direklerini kurmalarıyla mümkün olabileceğine inanıyoruz.

Biz bu projemizde yalnız bu konu üzerinde yoğunlaşıp, hizmet ve aktivitelerimizi bu yönde geliştireceğimiz sözünü veriyoruz.

Kurum olarak Türkiye de kayıta geçmiş, EuroHaber Basın Yayın ve Reklamcılık adı altında sürdüreceğiz. Bu gurupta bir çok gazete ve yayıncılık faliyeti olacağı gibi aynı zamanda Ülkelerimizle Avrupa arasında bir köprü oluşturmaya da çalışacağız.

www.diaspora.com.tr web Haber sitesi olarak yayın hayatımıza 31 Aralık 2022 yılı itibarıyla başlıyoruz. hayırlı olsun.


Bülent Gürçam
Genel Yayın Yönetmeni
Editör