featured-image-1706
media-bitmeyen-sevda-chapa

Il n’y a pas de fin aux attaques contre la Turquie et l’Azerbaïdjan, les provocations constantes et la haine continuent !

Türkiye ve Azerbaycana karşı saldırıların sonu gelmiyor, sürekli kışkırtmalar ve kin nefret devam ediyor!

 

Konu ile alakalı Türkiye Dış işleri Bakanlığı bir bildiri yayınladı. Bildiri şöyle;

Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, İsveç’te bugün (21 Ocak) kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz. Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Çünkü bu bir nefret suçudur.

Bu aşağılık eylem aynı zamanda İslam düşmanlığının, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa’da ulaştığı kaygı verici seviyenin de bir başka göstergesidir.

İsveç makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya ve tüm ülkeleri ve uluslararası kuruluşları İslam düşmanlığına karşı dayanışma halinde somut tedbirler almaya çağırıyoruz.

Malgré tous les avertissements de notre pays, nous condamnons dans les termes les plus forts l’ignoble attaque contre notre livre saint, le Saint Coran, en Suède aujourd’hui (21 janvier). Nous n’acceptons en aucun cas que cette action de provocation anti-islamique qui vise les musulmans et insulte nos valeurs sacrées soit autorisée au nom de la liberté d’expression. Parce que c’est un crime haineux.

Cet acte ignoble est aussi un autre indicateur du niveau alarmant atteint par les courants islamophobes, racistes et discriminatoires en Europe.

Nous appelons les autorités suédoises à prendre les mesures nécessaires contre les auteurs de ce crime de haine et à prendre des mesures concrètes en solidarité avec tous les pays et organisations internationales contre l’islamophobie.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler