featured-image-2317
media-bitmeyen-sevda-chapa
Bir Diaspora haber portalı ve yıllardır bu sahada çalışan bir Diaspora temsilcisi olarak bu konu bizi rahatsız etmiştir ve doğal olarakta, bu gün Ankara da başlayan Türk devletleri Teşkilatı Olağanüstü zirvesini Türkiye de ki, diğer siyasi görüşler (Muhalefet partileri veya Millet ittifakı) takip edip etmedikleri konusu bizi düşündürmüştür.

Peki konu tamamı ile ülkelerin tamamını ve tüm halkı ilgilendirdiği halde, muhalefet partileri bu toplantıları neden takip etmiyor, veya davet edilmiyor? Veya Bu partiler bu organizasyonlar hakkından neden hiç konuşmuyor, fikir beyan etmiyor?

Bu doğal olarak tüm Türk Devletleri halklarını rahatsız ettiği gibi, bizde çok düşündürüyor ve bu ilişkilerin gelecekte ülkelerde olabilecek siyasi değişiklerden sonra sekteye uğrayacağı edişesi yaşanmaktadır.

Ülkelerin kendi siyasi çalışmalarında, kendi politikaları gereği kararlar alma ve uygulama hakkı tabiki vardır, fakat işin içine Türk Devletleriyle ilişkiler girince bunu tüm siyasi görüşlerin fikirleriyle birlikte hareket etme en doğru yöntem olacaktır.

Bizi en fazla düşündüren konu ülkeleri idare eden siyasi partilerin dışında ki partiler ve görüşlerin bu gibi faliyetlere uzak kalması ve onların bu ilişkilere ve çalışmalara uzak kalması.

Bu ne demektir, yani olası bir siyasi değişimde bu yapılanların hiç bir anlam taşımıyacağı kaygısı.

Bu kaygıyı taşıyan yalnız biz değiliz tabi ki, birlikte çalıştığımız ve Türk Dünyası hizmetinde bulunan herkes bu kaygıyı taşımakta ve Muhalefet ise bu konularda sesizliğini korumakta.

 

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler