featured-image-1464
media-bitmeyen-sevda-chapa
Ermeni Diasporasının Türkiye korkusu kabusa dönüşmüş.

Ermeni Diasporasının Frasızca konuşan  (genel anlamda Fransada) yayın yapan haber ve magazin sitesi yine İnsan aklıyla alay eden iddaları sütunlarına taşımış;

media-siteon-logo

Haber sitesinde yayınlanan haber şöyle;

Yazının Başlığı; ” Türkiye Erivanı, direk  vurabileceği, bir Askeri üst inşa ediyor”

Ermenistan’ın başkenti, Türkiye’nin yeni kurduğu askeri üssünden yapıla bilecek saldırının tehdidi altında.
Türk ordusu, Ermenistan’ın batı kesiminin tamamını kontrol edebilecek imkanı sahip  Ağrı Dağı bölgesinde yeni bir askeri üs inşa etmeye başladı ve bu da Erivan’a yönelik doğrudan saldırı tehdidi oluşturuyor. . Azerbaycan, Ermenistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerdeki ciddi kriz göz önüne alındığında, Erivan’a sadece 40-45 kilometre uzaklıkta bir Türk askeri üssünün ortaya çıkması, açıkça bölgedeki durumun daha da kötüleşmesine yol açabilir.

Şu anda Türk askeri üssünün modüler olarak varlığını sürdürmekte. Türkiye’nin Ermenistan topraklarını vurmasına ve hatta Erivan’a doğrudan saldırmasına izin verecek elektronik istihbarat teçhizatı, radar istasyonları ve topçu teçhizatı henüz olmadığını düşünmekteyiz.
Ankara, Ermenistan sınırlarına neden bir askeri üs inşa edildiğinin kesin nedenleriyle ilgili henüz resmi ayrıntılar vermedi, ancak bu tehdit başta Erivan  olmakla  ayrıca  Ermenistan’da konuşlanmış Rus ordusu için bir tehdit oluşturacaktır. .

 

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler