featured-image-1788
media-bitmeyen-sevda-chapa

KAMUOYUNA

Degerli Soydaslarimiz ve Türk Dünyasi Sevdahlart; son dönemlerde iran adlanan ülkenin Azerbaycan’a karsi ortaya koydugu politika açik ve net bir sekilde hainlik ve düsmanhktir. 30 yil askin süre Azerbaycan’in tarihi topraklarini isgal eden ermenilere destek olarak zaten Azerbaycan Türklügüne karsi tavrini net sekilde ortaya koymuslardir. Son dönemlerde Güney Azerbaycan’da yasayan Soydaslarimiza karsi bask ve nefret haddini asmis ve Azerbaycan Cumhurbaskani Sayin Ilham Aliyev Uluslararasi toplantilarda yasananlari dile getirmis, Güney Azerbaycan’da yasayan soydaslarimizin hakli davasinda yanlarinda oldugumuzu açikça fade etmistir. iran adlanan virane düsmanligini açikça göstererek, çekinmeden ve soysuzca ermenistanla iliskileri daha da ilerletmis ve tarihi Azerbaycan topraklari olan Bat Zengezurla ilgili yersiz açiklamalar yapmistir.

Son olarak bu düsmanlik ve kin sonucu Azerbaycan Cumhuriyetinin
Tahran’daki Büyükelciligine 27 Ocak tarihinde silahli saldiri düzenlenmis ve yapilan silabli saldiri sonucunda önceki dönemlerde Istanbul Baskonsoloslugumuzda da çalismis olan koruma görevlisi Orhan Asgerov sehit edilmis, iki görevli ise yaralanmistir.

Eskisehir Azerbaycanhilar Dernegi olarak görev sehidimize Allah’tan rahmet, basta ailesi olmak üzere tüm Azerbaycan halkina bas saggi diliyoruz. Yarali olan Büyükelçilik görevlilerine Allah’tan acil $ifalar diliyoruz.
Eskisehir Azerbaycanhlar Dernegi olarak iran adlanan ülkeyi ve yapilan haince saldiriyi siddetle kiiyor, yapmis olduklart haince plann kesinlikle tutmayacagini ve elbet bir gün kendi kinlerinde bogulacaklari, düsmanhklarinin kendilerine misliyle donecegini ifade ediyoruz.

“iran DAGILACAK VIRAN OLACAK,
AZERBAYCAN BIRLESECEK VAHID OLACAK!”

media-whatsapp-image-2023-01-27-at-12-24-48

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler