featured-image-2388
media-bitmeyen-sevda-chapa

Iğdır, doğunun çukur ovası olarak bilinir ve Türkiyemizde üç ülkeye sınırı olan tek ilimizdir, Kaysının, şekerpancarının, pamuğun yetiştiği ve sırtını Ağrı dağına yaslamış serhat şehri Iğdır.

Ve derken ikinci dünya harbi sonrası bir parça ekmek için Gurbete yüz tutmuş bir ilimiz, ağırlıkta Azerbaycan Türkünün yaşadığı Iğdırımızın Yurt dışında yaşayan  Gurbetçileri, genel olarak üçüncü nesili temsilen Belçika da iş adamları teşkilatı kurdular.

Kısa Adı BEİGDER olan İş adamları teşkilatının kurucusu, uzun yıllar Gazetecilik mesleğini devam ettiren Celil Gündoğdu.

BEİGDER yaptığı açıklama şöyle;

Kısa adı ‘BEIGDER’ olan ‘Belçika Iğdirlilar Derneği (Assosiation Belgique Igdirlilar) Derneği resmi kuruluşunu tamamlayarak, hizmetlerine başladı.
Derneğin Kurucu Başkanı Celil Gündogdu kamuoyuna yönelik kısa bir açıklamada bulundu.
Gundogdu: “Belçika’da yaşayan Iğdır ve yöresinin üst çatı kuruluşu olan ve kısa adı ‘BEIGDER’ ‘Belçika Iğdırlılar Derneği’ kurucular kurulu olarak derneğimizi resmileştirdik.
Dernek Tüzüğümüz (Monliteur Belge) Dernekler Masasınca tescillendi. Derneğimiz, tüm Iğdırlılar ve Iğdır dostlarına ve halkımıza hayırlı olsun.
Milli Liderimiz Atatürk ve arkadaşlarının kurdukları Cumhuriyetimizin 100. yılında kurduğumuz derneğimiz bu anlamda da önem arzetmekte.
Derneğimiz ilk olarak bürosunu kiralayıp, ilk etkinlik olarak düzenleyeceği bir iftar programıyla kuruluşunu ve amaçlarını hem Iğdırlılar ma hem de basın kanalıyla, tüm kamuoyuna deklare edecektir.
BEIGDER Asıl kurucuları, Celil Gündoğdu Başkan, Şener Karaca Başkan Yardımcısı, Sevinç Gürçam Sekreter, Halil Gönültas Muhasip, Tolga Ersoy Halkla iliskiler ve iletişimden sorumlu olarak gorev yapacaklardır.
Diğer üyeler Hüseyin Bağcı, Serkan Karaca, Mehdi Akbal, Mehmet Aytekin, Hasan Ağırkaya, Gencehan Kılıçlar, Servet Gülmez, Ferdi Asi ve Hasan Karaca’dan oluşmakta.
Ekibimizle birlikte Belçika’da ve Serhat şehrimiz Igdır daki tüm vatandaşlarımıza yönelik hizmet vereceğiz. Amacımız Avrupa’dan Asya’ya gönül köprüsü kurarak, dayanışmak ve yardımlaşmaktır. Sloganımız ‘Her şey Yeşil ve Serhat şehrimiz Iğdır halkı’ için olacak. Tüm Iğdırlı hemşehrilerimiz derneğimizin fahri üyeleridir.
Resmi üye kayıtlarınızı en kısa zamanda başlatacağız.
Kuruluş çalışmalarımız konusunda Iğdır valiliği başta olmak üzere İl ve İlçe Belediye Başkanlarımız bilgilendirilmiş, kuruluşumuz sevinç ve tebriklerle karşılanmıştır.
Ayrıca, Güzel ülkemizi Belçika’da temsil eden Büyükelçimiz Sayın Bekir Uysal başta olmak üzere, Brüksel ve Anvers Başkonsoloslarımız da bilgilendirilmiş, tebrik ve başarı dileklerini tarafımıza iletmişlerdir.
Güzel ülke Belçika’da bu oluşumumuza katkı sunan resmi kurumlara teşekkür ediyor, Belçika Kralı Ekselans Pihilippe’nin şahsında tüm Belçikalılara hoşgörülerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Tüm hemşerilerimizin çalışmalarımıza maddi ve manevi olarak desteklerini bekliyor, derneğimizin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyoruz. Derneğimiz hayırlı olsun. Saygılarımla kamuoyuna duyurulur” dedi.

www.dispora.com.tr haber portalı olarak Hayırlı olsun diyoruz.

media-igdirlilar-dernegi-belcika

media-bitmeyen-sevda-chapa

1 Yorum

  1. Selam Sayin Bulent bey, Kurulus haberimizi yayinlamanizdan dolayi teşekkür ediyor, Yonetim Kurulumuz adina başarılı çalışmalar diliyoruz. Duayen bir meslekdasimiz olarak her daim anmaktayiz. Saygilarimizla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler