featured-image-2450
media-bitmeyen-sevda-chapa

Emperyalist devletler tarafından İran’a faşist şövenist molla rejimi sonrası dayatılan, Şah rejimi yada Mücahitler rejimi, Güney Azerbaycan Türklerinin esaretinin devam edeceği anlamı taşımaktadır. Güney Azerbaycan Türklerinin, esarettin kurtuluşlarının tek yolları vardır.  Bağımsızlık Mücadelesini yükseltme ve Güney Azerbaycan Cumhuriyetini kurmak.

Uluslararası Güney Azerbaycan Türkleri 3, cü  Forumu  29 Nisan 2023′ de  İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nde  gerçekleştirilecek.

Birincisini 2012 yılında Ankara’da, 2. sini 24 Aralıkta 2022 tarihinde İzmir’de yapılan Uluslararası Güney Azerbaycan Türkleri Forumlarının 2023 yılında da devam ediyor. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Araştırmacı yazar ve Organizasyon üyesi Aynur İmran;” Nişantaşı Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan Uluslararası Güney Azerbaycan Türkleri Üçüncü Forumu Türk dünyasın dan yaklaşık 12 akademisyen ve öğretim görevlileri katılacak.  İran için de yaşayan Türklerin baskı, ayrıştırma ve yaşadıkları tüm sorunlar masaya yatırılacak. Ayrıca Dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan Güney Azerbaycanlı misafirlerimiz programa katılarak sorunları anlatacaklar. Proğramımız çeşitli spor etkinlikleri ve plaket töreni ile son bulacak” diye konuştu.

media-bitmeyen-sevda-chapa

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler