featured-image-1725
media-bitmeyen-sevda-chapa

Avrupa Birliği Komiseri Didier Reynders Avrupa Parlamentosu  İnsan hakları görüşmelerinin kapanış konuşmasında İranda Yapılan tutuklamalar ve verilen cezaların kabullenemez olduğunu vurgulayarak, iran Devrim muhafaza elemanları olmakla, İrana karşı tüm yaptırımların maslarında olduğunu söyledi.

media-1576745084311

17 Ocak 2023’te Avrupa Adalet Komiseri Didier Reynders, Avrupa Parlamentosu’nun Fransa’nın Strazburg kentinde düzenlenen genel kurulunda yaptığı konuşmada AB’nin İran’daki protestolar ve infazlara tepkisi konulu bir tartışmaya açtı ve şunları söyledi.
Bu gün tartışılması gereken, İran rejiminin halkın protestoları karşısında  Avrupa Birliği ve Üye Devletlerinin tepkisini tartışmak ve ileriye dönük yol üzerinde düşünmek için tam zamanında bir fırsattı olduğunu düşünmekteyiz. Yüksek Temsilci Borrell’in 27 Üye Devlet adına yayınladığı 25 Eylül 2022 tarihli beyanı ve 6 Ekim 2022 tarihli AP kararını göz önüne alırsak, Avrupa Birliği ve Üye Devletler temel hak ve özgürlüklere yönelik herhangi bir baskı girişimine karşı hızlı tepki göstermesi gerektiğiniz söyledi. 
media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler