featured-image-1759
media-bitmeyen-sevda-chapa

Gurbette yaşayan Azerbaycan Türkü Yazar Eluca Atalının son Kitabı yayınlandı, yazarın kendisi Sitemize yaptığı açıklamada son kitabını şöyle tarif etmekte;

Kitabımın Kapak Resminde; Mukaddeslik çağrıştıran, İnsanı ön planda gösteren ve sabah ezanının seslendiğinde, sanki zindan da bir saatli bombanın patlaması tavsir edilmiş.

Kitabımın arka kapağıda ise; (Azerbaycan Şivesinde)
Bir az öncə Varren Zimmarmannın gətirdiyi məktubu Imam Xomeyni acgözlüklə qoxlayıb: “Ağ Evin plan B-sindən türk iyi gəlir!” – Bağırdı. 
Yəzdi dini ağanı təlqin etdi, sadəcə, ciyərlərinə  Parisin sərin payız havası doldu.
O dərk etmədi ki, Xomeyni kimi məktubun iyini duymaq üçün həkim yox, siyasətçi olmaq lazım idi.

Eluca Atalı Hakkında;

media-eluca-potre

Eluca Atalı, Anı – Anlatı – Günlük – Seyahatname, Araştırma – İnceleme, Deneme kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Atlara Kurşun Sıkmayın, Azadlık Hikayeleri, Kerküklüler, Kerküklüler – Yalnız Bırakılmış Türkler, Tigranizm Hocalı’da olarak sayılabilir.

Kuzey Azerbaycan’ın Neftçala bölgesinin Xolkarakaşlı köyünde doğdum. İlk egitimimi bu köyde aldım. Çocukluğumda da şiire ilgim vardı ve ilk şiirimi 12 yaşımda yazdım. 10 yılımı şiir ve nesir yazmakla geçirdim. Bakü Devlet Üniversitesi’nin Kütüphanecilik Fakültesi’nde egitimimi alıp ilmi yaratıcılığa başladım. Azerbaycan Üniversitesi’nde 14 yıl pedogoji alanında faaliyet gösterip, İsveçe taşındım. 14 yıldır İsveç’de yaşamakta, çalışmakta ve eserlerimi yazmaktayım.  Bu güne kadar  28 kitabım çeşitli dillerde ve çeşitli ülkelerde yayımlandı.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler