featured-image-2417
media-bitmeyen-sevda-chapa

Geçtiğimiz Pazar Günü (09/04/2023) Cumhurbaşkanı Adayı  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları özel danışmanı Dr.Recep Cengiz ve STK’lardan sorumlu Danışmanı Mehmet Gıyas AZERİTÜRK Türk Dünyası ile ilgili teşkilat temsilcileri ve ilgili insanlarla sohbet toplantısı düzenledi.

Toplantıya Türkiye’de bulunan Türk topluluklar sivil toplum örgüt temsilcileri ve Türk Dünyası hakkında yayın yapan Media mensupları katıldı.

Toplantının konusu ağırlıkta Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun 13 cü, Cumhur Başkanı olması durumunda Türk Dünyası ilişkileri ve hal hazırda çok önem taşıyan Türkiye Azerbaycan ilişkileri oldu.

Soruların en önemlisi ise; Sosyal Mediada son günlerde sık-sık kulanılan, iktidar değişirse Türkiye Azerbaycan ilişkileri etkilenir mi? Konusu oldu.

Sorulara yönelik Danışmanlar çok net bir şekilde, böyle bir şeyin düşünülmesinin bile hata olduğunu, Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun Türk Dünyası ve Azerbaycan Türkiye ilişkilerine bakışının net olduğu ve hal hazırda Azerbaycanla ilişkilerin hatta yetersiz olduğu kanısında olduğu vurgulandı.

Daha sonra ikinci önemli konu ise, Türkiye Güney Azerbaycan meselesi oldu, bu konuda çok sayıda soru soruldu, danışmanlar bu konu hakkında da etraflı bilgi vererek Güney Azerbaycanda Yaşayan Türklerin sorunlarıyla ilgilenecekleri sözünü verdiler.

media-20230409_143904

Toplantı bitiminde  bir Günay Azerbaycan Türkü Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlunun Özel danışmanı Dr. Recep Cengiz beye, Güney Azerbaycanın Temsilcisi Traktör Spor Kulübünün Atkı şalını hediye etti.

media-2f412f23-b47c-418c-b461-e84a1f72d162

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler