featured-image-2579
media-bitmeyen-sevda-chapa

Hani derler ya  ”Su uyur düşman uyumaz” işte aynen öyle oldu, biz eğlenirken, keyf sürerken, kendi kendimizle meşgulken Ermeni diasporası ve LOBİ faliyeti tüm Dünya da çalışmaya devam ediyor.

Ermeni Diasporasının Dünya da tek hedef seçtiği Türkiye ve Azerbaycan hakkında tüm Dünyayı kontrol altında tutmaya devam ediyor.

Türkiye ve Azerbaycan Yurt dışı LOBİ ve Diaspora faliyetleri yürütme amaçlı iki Başkanlığı ve ayrıca yüzlerce yapmacık teşkilata sahip olması halinde bir türlü Ermeni LOBİ ve Diaspora faliyetinin önünü alamıyor.

Türkiye de bu konuda kurulmuş Yurt dışı Türkler Başkanlığı, Azerbaycan da ise, hariç de yaşayan Diasporalarla iş Başkanlığı olması ve bu Başkanlıkların sadece reklam ve göz boyama işleriyle meşgul olmasını fırsat bilen Ermeni Diasporası Faliyetlerine ara vermeden devam ediyor ve bizim haberimiz sadece olay bittikten sonra oluyor.

Ermeni diasporasının yeni başarısı Türkiye ve Azerbaycan tarafından hayretlerle karşılanmaya devam ediyor, ancak böyle olaylar olması sonrasında aklımızın başımıza geldiği ve gündemimize bomba misali düşen Diaspora ve LOBİ faliyeti planı, yine gündemimizde ve her nedense işi bilen bilmeyen herkes LOBi ve Diaspora konusunda ahkam kesmeye başlıyor ve değim yerinde ise ” Ağzı olan Konuşuyor”

Yeniden gündemimize oturan Diaspora ve LOBİ işi ile ilgili yeniden düşünmeye ve gidilecek yol aramaya başlıyoruz, halbuki bizim Yurt dışında güçlü bir yapımız mevcut ve bunu iyi bir plan çerçevesinde çok kısa zamanda çok güçlü bir Diaspora ve LOBİ çalışmasına çevire biliriz!

Ermeni Diasporasının yeni Başarısı; Türkiye de yeni yayın hayatına başlayan Disney+ Tv ve dijital platforum yayını Atatürk Dizisi hazırladı ve Türkiye ile birlikte tüm Dünya da aynı anda yayınlama kararı verdi, bu karardan bir kaç gün sonra, kararını iptal eden Disney+ dijital platformu, dizinin sadece Türkiye de gösterime gireceğini duyurdu.

Twitter’daki bir Ermeni haber sayfası, iptal kararının ardından tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Paylaşımda, “Disney+’ın Atatürk dizisini iptal etme kararı aldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Skandal kararın Ermeni lobisinin baskıları sonucu alındığı iddia edilirken, “İptal etme kararının, Ermeni cemaatinden gelen baskı ve Amerika Ermeni Ulusal Komitesi’nin (ANCA) taleplerinden etkilendiği bildirildi.” şeklinde paylaşım yaptı.

Bu olaydan hemen sonra Türkiye de tüm siyasi partiler, sanat çevreleri ve konuyla ilgisi olup-olmayan her kesimden bir açıklama gelmeye başlandı ve RÜTÜK Disney+ Dijital platformu hakkında inceleme başlattığını açıkladı.
Ama hiç kimse bizim neden bir türlü Diasporamızı güçlendiremediğimizi ve neden LOBİ faliyetinini başlatamadığımızı konuşmuyor.

Bülent Gürçam Diaspora Editör

 

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler