featured-image-1040
media-bitmeyen-sevda-chapa
Azerbaycanın Paris Büyükelçisi Leyla Abdullayeva kendi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, ” Karabağ ve Laçin koridoru da, olmakla Azerbaycanın kendi topraklarıdır,o bölgede yaşayan ermeniler de, Azerbaycan Vatandaşı sayılır”  diye bir paylaşım yapınca, ermeni medyasının hedefi haline geldi.

media-siteon-logoAdında ki, Ermeni Haber sitesi konuyu kendince şöyle yorumladı;

Azerbaycan’ın inkarcı Fransa Büyükelçisi Leyla Abdullayeva dün Twitter hesabından Laçin yolu ile ilgili bir mesaj paylaştı: “Karabağ, Laçin yolu da dahil olmak üzere Azerbaycan’ın egemen toprağıdır. Karabağ Ermenileri Azerbaycan vatandaşı sayılır” Evrensel değerler, manevi görev ve onur, Azerbaycan’ın barış çabalarına destek vermenizi gerektirir! “.
Bu 4 satırda Bayan Abdullayeva iki şeyi unutuyor:
– Ermenistan, Artsakh ve Azerbaycan arasında herhangi bir barış antlaşması imzalanmamıştır ve birçok ülke Artsakh’ın nihai statüsünün kararlaştırılmadığını düşünmektedir.
Onun “ahlaki ve siyasi referansları” hatırlatması, gerçekte yalnızca aklı başında insanları endişelendirebilir çünkü – bu ülkenin İnsan hakları, Demokrasi ve Haklar açısından aldığı puanlar göz önüne alındığında “Karabağ Ermenilerini Azerbaycan vatandaşı olarak kabul etmek”. Basın – ve “ahlaki görev” ve “onur” un çağrıştırılması, kimsenin en ufak bir kredi vermediği bir gerçektir o bunu biliyor.
Bahsettiği “Azerbaycan’ın barış çabaları”na gelince, bunlar gerçek bir diplomatik müzakereden çok Hitler’in Münih Konferansı arifesindeki konuşmasına benziyor. Ancak, “hayat boyu cumhurbaşkanı-han” sözlerini yayma konusunda genellikle çok gayretli olan Bayan Abdullayeva, 24 Aralık’taki sözlerini yaymaya devam ediyor.
media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler