featured-image-1764
media-bitmeyen-sevda-chapa

L’Europe s’apprête-t-elle à inclure l’Arménie dans son union ?

Görüntüye ve son günlerde Avrupanın Ermenistan hakkında yaptığı arka-arkaya hamleleri de, dikkate alınca, akla bu soru geliyor, acaba Avrupa Ermenistanı kendi birliğine almaya mı, hazırlanıyor?

Bu konu hakkında olumlu düşünmek mümkün, ermeni siteleri ve Ermenistanın avrupa birliği temsilciliği paylaşımlarını da takip edince, net olarak bu görülmekte.

Ayrıca Laçin- Hankendi koridorun da, Ermenistanın tüm yalan tazlerine avrupanın aşırı derecede tebki vermesi de, bu konunun doğruluğunu ispatlar biçimde.

Laçin- Hankendi koridoru, sanki Ermenistandan ve Rusyadan çok ( Türkiye’nin de burda rolünü düşünmek gerekir) Avrupa birliğinin sorunu gibi gözüküyor.

Burada Avrupanın rahat hareket etme konusu son derece mantıklı.

Peki bunu Azerbaycan ve Türkiye tam olarak görebiliyor mu? Bence hayır, tekrar ediyorum bu Zangezur bölgesi

( Ermeniler tarafından Suynik- kapan bölgesi olarak biliniyor) Avrupanın son günlerde sürekli gündeminde ve bu bölge hakkında çeşitli yatırıplar ve iyileştirme programları açıklanıyor.

Haber sitemizde ki, diğer bir aynı konulu habere de, dikkat edilirse bu tezden yola çıkarak, Avrupanın, Türkiye ve Azerbaycan yerine birinci planında Ermenistan ve Gürcistan’ın tam üyeliğini düşünmek gayet mantıklı, tabi burada din faktörünü de, göz ardı etmemek gerekir.

THE EUROPEAN UNION AND ARMENIA

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler