featured-image-2570
media-bitmeyen-sevda-chapa

Azerbaycan Laçin Koridoru geçiş sınır kontrolü sırasında 21 Aralık 1991 yılında Karabağın Hocalı kentinde Ermeniler tarafından gerçekleştirilen toplu katliam sorumlularından biri olan ve uluslar arası kırmızı bültenle aranan Vaqif Xaçaturyan isimli Teröristi 29 Temmuz 2023 de, Uluslar arası kızıl haç örgütüne dahil bir aracın içinde yakaladığını açıkladı.

media-xacaturyan2

Günlerdir Dünya kamuoyunu meşgul eden ve sürekli  Laçin koridorundan insani yardım geçişinin engellendiğini söyleyen ermeni diasporasının asıl maksatı anlaşılmaya başlandı.

1991 yılından beri bu bölgede konuşlandıran eli kanlı teröristlerin Azerbaycan topraklarından çıkarılmaya çalışıldığı bu günlerde belli olmaya başlıyor.

Ermeni Diasporası uluslar arsı örgütleri kendi kirli emellerine alet etmeye devam ediyor.

21 Aralık 1991 yılında ermeniler tarafından Karabağın Hocalı şehirinde 25 Azerbaycan vatandaşını hunharca katlettiği ispatlanarak hakkında uluslar arası kırmızı bülten çıkarılarak aranılan Terörist Vagif Haçaturyan Karabağ bölgesinden Ermenistana sözüm ona tedavi olmak üzere götürülürken Uluslar arası Kızıl Haç örgütüne mahsus bir aracın içinde Laçin Koridoru geçiş mıntıkasından yakalanarak Bakü ye, gönderildi, şu an itibarı ile Baküde bir sağlık merkezine yerleştirilen terörist Haçaturyan sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra mahkeme önüne çıkarılıp cezası uygulanmaya başlanılacaktır.

Doğal olarak bu olay Uluslar arası Kızıl Haç örgütünün de tarafsız olup olmadığı meselesini gündeme getiriyor ve bundan sonra bu örgütün tüm çalışmalarının incelenmesi gerçeğini ortaya koyuyor.

 

 

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler