featured-image-1692
media-bitmeyen-sevda-chapa

Ünlü Economist dergisi bu sayısında Türkiye ye, saldırdı. Attığı manşet başlıkla Türkiye’nin, diktatörlüğe doğru gittiğini vurgulayan dergi, Türkiye CumhurBaşkının resminide, Bayrağın içinde çizerek yansıtmış.

media-logo

Dergi haberinde de şunları yazmış;

Türkiye diktatörlüğün eşiğinde olabilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkesini tehlikeye atabilir

Başlığıyla yayınlanan Haberin devamı şöyle;

Türkiye. NATO’nun en büyük ikinci silahlı kuvvetlerine sahip. Özellikle savaşın kavurduğu Suriye’de, çalkantılı bir bölgede çok önemli bir rol oynuyor. Batı Balkanlar’da, Doğu Akdeniz’de ve son zamanlarda Afrika’da artan bir etkiye sahip. Her şeyden önce Karadeniz’de ve Rusya’nın Ukrayna’daki savaşında önemli bir rol oynadı  geçen yıl açlık krizi ile yüz yüze kalan dünyaya daha fazla Ukrayna tahılının gönderilmesine izin veren bir anlaşmaya aracılık etti.

Dolayısıyla dışarıdan bakanlar, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hafta 14 Mayıs’ta yapılacağını öne sürdüğü Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine dikkat etmeli. Hele ki, giderek istikrarsızlaşan cumhurbaşkanının yönetimindeki ülke, felaketin eşiğinde olduğundan beri. Seçimler yaklaşırken Erdoğan’ın davranışı, bugün son derece kusurlu olan demokrasiyi tam gelişmiş bir diktatörlüğe itebilir.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler