featured-image-1656
media-bitmeyen-sevda-chapa

Le nombre de députés fantoches dont les ficelles sont entre les mains de la diaspora arménienne augmente.

Avrupa Halk Partisi Milet vekili François- Xavier Bellamy (Avrupa Parlamentosu Vekili) Dün akşam  Avrupa Parlamentosu’nun yarım dairesinde insan hakları yıllık raporunun görüşüldüğü toplantıda söz alarak Dağlık Karabağın durumu hakkında  uyarıda bulunarak Avrupa’nın artık Azerbaycan’ı finanse etmemesi uyarısında bulunarak sAzerbaycanın bir  bir “terör devleti” olduğunu söylemiş.

François- Xavier Bellamy daha sonra konuşmasını şöyle devam ettirmiş; 

Bayan Başkan

İnsan haklarından tehlikede olan bahs ediyoruz:  Dağlık Karabağ’da olan olaylara genel bir dikkatsizlik söz konusu.

Bu bölgeye tek erişim yolu  olan Laçin yolu, bir aydan fazla bir süredir Azerbaycan tarafından kapatılmıştır. 120.000 Ermeni, 30.000’i çocuk olmak üzere 120.000 masum sivil rehin tutulmakta her şeyden  önce gıdadan yoksun bırakılan nüfus artık karneyle gıda almak zorunda bırakılıyor en temel haklarından yoksun bir nüfus söz konusu. geçtiğimiz gün, bir hasta  ihtiyaç duyduğu bakımı alamadığı için öldü. On üçten fazla çocuk yoğun bakımda ve acil tedaviye ihtiyaçları var.

Sayın meslektaşlarım, burada bahsettiğimiz çok ciddi bir devlet terörüdür. Bu halkı topraklarından sürmek için her şeyi yapmak isteyen bir terörist Azerbaycan devleti var. Bu devletin şu anda Ukranyada savaşan Rusya ile ne farkı var?

Ve bununla karşı Avrupa Komisyon ne yapıyor? Sayın Aliyev’in gazını satın alarak ve ona sorumlu bir ortak gibi davranarak bu operasyonları finanse ediyor. Bayanlar ve baylar, bu akşam Ermeni halkının çektiği acılar pahasına bu Meclis bir şeyler yapa bilir, bu gerçekleri inkar eden  bu suç ortaklığından kurtulmanın zamanı geldi.

Acil insani yardım yapmak için Avrupa bölgeye bir ekip göndermesi lazım. Bu devlete karşı yaptırımlar uygulama ve nihayet ona şiddetin her zaman galip gelmediğini ve bir gün adaletin galip geleceğini açıkça söylemenin zamanı gelmiştir.

 

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler