featured-image-1393
media-bitmeyen-sevda-chapa

İngiltere’den Barones Caroline Cox, Lord Rowan Williams, Liverpool’dan Lord Alton, Coventry Piskoposu Dr John Eibner ve milletvekili Tim Loughton, uluslararası liderleri Azerbaycan’ın Laçin ablukasının neden olduğu “korkunç trajediye” acilen katılmaya çağıran bir bildiri yayınladılar.

Bildiri Şöyle;

“Uluslararası toplumu, Azerbaycanı  tarihi Ermeni topraklarında Ermenistan halkına karşı 21. yüzyılda uygulanan ve 2023’e kadar devam eden orta çağ tarzı bir kuşatmayla yaptığı terör eylemini durdurmaya çağırıyoruz. Azerbaycan Dağlık Karabağa – Stalin tarafından  taşındı. Gerilen bölgesel olaylar ve Ukrayna’daki dehşetle meşgul olan uluslararası media medyanın, trajik bir şekildeki sessizliği ve karanlığı gölgesinde korkunç vahşetlerin meydana gelmesine izin veriyor.

Azerbaycan ermenistanla tek ulaşım yolu olan Laçin koridorunu günlerdir kapalı tutmakta ve bu yol ailesinden ayrı kalan insanlarımızın yiyecek ve ilaç yardımı beklediği tek yoldur.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, UNICEF ve diğer uluslararası kuruluşlar tarafından kınanmasına rağmen, Azerbaycan’ın bu şiddete yönelik tutumunu sanal medyayı kullanarak devam ediyor ve ülkenin soykırımcı politikalarını sürdürmeye devam ediyor.

Uluslararası liderleri bu korkunç trajediye acilen müdahil olmaya çağırıyoruz ve cesur ve seçkin gazetecilerin maalesef soykırım suçlarının doğasını çok iyi bilen bir halkın acılarına ışık tutmasını umuyoruz” 

Mektubu imzalıyanlar;

La lettre est signée par

La Baronne Cox

Lord Alton of Liverpool

Rowan Williams, ancien archevêque de Canterbury

Christopher Cocksworth, évêque de Coventry

Dr John Eibner, président international, CHRISTIAN SOLIDARITY INTERNATIONAL (CSI)

Tim Loughton MP, président du groupe parlementaire multipartite pour l’Arménie”.

 

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler