featured-image-1423
media-bitmeyen-sevda-chapa

Le plan du gouvernement arménien pour 2023 est à nouveau l’Azerbaïdjan, cela montre qu’en 2023, la question de la région de caucasien est à nouveau l’Arménie et l’Azerbaïdjan.

Ermenistan Başbakanı Nicole Paşinyan’nın, hayali Azerbaycan korkusu sendorumu devam ediyor;

Bugün, Başbakan Nikol Paşinyan başkanlığında toplanan yeni yılın ilk Bakanlar Kurulunun Gündemdeki en ciddi konu  Laçın koridorunun Azerbaycan tarafından abluka altına alınmasına ve bölgedeki durumdu.

Başbakan bu gün yaptığı Bakanlar kurulu Toplantısında şunları söylemiş;

Laçın koridorunun Azerbaycan tarafından yasa dışı ablukası 25 gündür devam ediyor. Dağlık Karabağ’da insani krize yol açan bu operasyon, koridorun açılması çağrılarına ve uluslararası alanda büyük tepkiye yol açtı. Buna rağmen Azerbaycan sorunun çözümü için herhangi bir adım atmıyor. Azerbaycan, Laçin Koridoru’nu bloke ederek, “Resmi Bakü  9 Kasım 2020 tarihli Üçlü Deklarasyon’a doğrudan bağlılığını büyük ölçüde ihlal ediyor. Aynı zamanda Azerbaycan, Ermenistan’a taahhütlerine uymama pratiğini devam ettirmeye çalışıyor ki bu tamamen yanlıştır.

Laçin Koridoru’nun devam eden ablukasının, Dağlık Karabağ ve Laçin Koridoru’na uluslararası bir araştırma misyonu gönderilmesini daha da gerekli kıldığını ve bu yönde sürekli çaba gösterilmesi gerektiğini de inanıyoruz.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler