featured-image-1894
media-bitmeyen-sevda-chapa

La diaspora arménienne et sa presse, qui ont trompé le monde avec leurs mensonges en essayant par tous les moyens, continuent leur jeu d’attirer l’attention du monde sur la région du Karabakh et de se faire des victimes, après avoir menti sur l’enfant, le malade, le besoin urgent, et maintenant avec le mensonge du chômage.

Her bir yolu deneyerek Dünya yı, yalanlarıyla aldatan Ermeni diasporası ve Basını, Çocuk, hasta, acil ihtiyaç, yalanından sonra şimdi de işsizlik yalanıyla Dünya’nın dikkatini Karabağ bölgesine çekip, kendilerini mağdur gösterme oyununa devam ediyor.

Ermeni Diasporasının Avrupa ya, (Genel de fransız dili konuşan ülkelere) yönelik yayın yapan Nouvelles Armenie haber sitesine göre;

”Azeri ablukası binlerce Karabağ Ermenisini işsiz bıraktı” Başlık attı.

Haber Aynen şöyle;

Stepanakert’teki ( Hankendi) yetkilileri, 12 Aralık’tan beri Azerbaycan’ın Ermenistan’ı ve dış dünyaya bağlayan tek yolu kapatmasından bu yana yaklaşık 5.000 Dağlık Karabağ sakininin işini kaybettiğini söylüyor.
Bildirilen rakamlar, Ermenilerin yaşadığı ve 120.000’e varan nüfusu olan bu bölgede işsizlikte dramatik bir artışa işaret ediyor.
Devam eden abluka, ülkenin ekonomik faaliyetlerinin çoğunu kesintiye uğrattı ve gıda, ilaç ve diğer temel ihtiyaç maddelerinde ciddi kıtlıklara yol açtı. Bu kıtlıklar, Ermenistan’dan gelen elektrik ve doğal gaz hatlarında kesintilerle de, yol açıyor.

Not: Azerbaycan ve bölgede bulunan Barış gücü Asker ve kurumlardan gelen tüm bilgilerde bu yolun açık olduğu ve hiç bir blokajın söz konusu olmadığı yönünde ve bunlar sık-sık kamuoyu ile paylaşılıyor.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler