featured-image-1485
media-bitmeyen-sevda-chapa

Şu anda Avrupanın bir numaralı gündemleri arasında olan, Laçin- Hankendi koridorunda Ermeni vandalizmine ve doğa katliamına dur demek için, ayrıca İran üzerinden Ermenistana yapılabilecek olası bir silah taşınmasına pretosto amaçlı yapılan, ufak çaplı  protestoyu, kendilerine yapılan bir blokaj olarak Dünyaya duyurmaya çalışan ermeni diasporasına karşı, Azerbaycanın bu işle bağlı iş yapması gereken kurum olan ” Diasporalarla iş üzere Devlet komitesi” Nedense suskun ve hiç bir informatik çalışmada bulunamıyor!!

Değerli Diaspora temsilcileri ve teşkilatlarımız, şu anda okumakta olduğunuz ve temel anlamda aynı ismi taşıyan web haber sitemizin çıkış sebeplerinden biri zatan bu kurumun işini düzgün yapaması ve bu sahada yaranmış ciddi bir boşluğu doldurmak amacı taşımasıdır.

Bakın şu an Ermeni diaspora teşkilatları ve ermeni medyası Dünyayı tek taraflı aldatma, yalanlarını hızlı bir şekile yayma peşindeyken maalesef yüzlerce kişinin çalıştığı ve büyük bir bütçesi olan, ayrıca Dünyanın her tarafında kendi kurduğu sadece isimden ibaret olan, derneklerinin olduğunu idea eden komite başkanından tek bir kelime paylaşım yok ve hiç bir teşkilata bu gündem hakkında enformasyon akışı sağlanamıyor!

Peki sizce bunun sebebi nedir?

Ben bu konuların uzun yıllar takipçisi ve bir diaspora temsilcisi gibi, bu konuyu tamamı ile bu kurumun başında olanların tecrübesizliğine ve vurdum duymazlığına bağlıyorum.

Biz görevimizin başındayız ve ermeni diasporasının tek taraflı yalan kampanyasına gücümüzün yettiğince cevap vermeye çalışıyoruz.

Ancak ne gariptir ki! Ermeni diasporasının bizim topraklarımız içinde ulaşa bildiği enformasyon ve bilgi akışına maalesef biz ulaşamıyoruz ve bizim bu bölgeden sağlıklı haber akışı sağlamamız mümkün değil!!

Yine ne gariptirki, bizim bu sorunlu bölgede şu anda hangi gerçeklerin yaşandığını ve neler olup bittiğini bilmemiz çok zor, ancak ermeni haber siteleri ve diasporası bu bölgeden an be an bilgi akışı alıyor ve onu kendi çıkarları doğrultusunda düzenleyip, Avrupa yı, aldatmaya devam ediyor.

Biz hala beklemedeyiz, Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev in, kendi Twitter hesabında yaptığı şahsi paylaşımlar, tek haber kaynağımız.

 

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler