featured-image-2619
media-bitmeyen-sevda-chapa

Sahte Artsakh Cumhuriyeti yetkilileri, Laçin koridoru ve Ağdam  yolu üzerinden Hankentine  giden Uluslararası Kızılhaç Komitesi’ne ait araçlarla eş zamanlı olarak insani yardım taşımacılığı yapılması teklifini kabul ettmiş. Kanunsuz Artsakh Bilgi Merkezi’nden basın açıklaması.

Mesajda şunlar belirtiliyorlar;
“Azerbaycan’ın Artsakh kuşatması nedeniyle yarattığı kriz her geçen gün daha da kötüleşiyor. Hükümet, tahıl tedariki ve ekmek fabrikalarına un tedariki sürecini sıkıntı çekiyor ve ne yazık ki 200 gram ekmek temini her zaman mümkün olmuyor. karne sistemi sayesinde her gün bir vatandaşa ekmeye ulaşabiliyor.

Sahte Artsakh Cumhuriyeti yetkilileri, ülkede kötüleşen felaketi ve güvenlik durumunu göz önünde bulundurarak, Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin Hankendi ofisi ve Rus askeri grubunun komutasının ortak teklifini kabul etmeye karar vermiş. İnsani yardım malzemelerinin Kızıl Haç tarafından  (Laçin) koridoru, Laçin-Hankendi yolu ve  (Ağdam)-Hankendi yolu üzerinden uluslararası komite araçlarıyla eş zamanlı olarak nakledilmesini kabul ediyor, ancak Azerbaycan Plakalı araçların geçişine izin verilmeyeceği bildiriliyor.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler