featured-image-1798
media-bitmeyen-sevda-chapa

Beraber olmak ve Birlikte hareket etmek için mutlaka canımızın yanması mı gerek?

Sorunumuzun her zaman birlik ve beraberlik olduğunu hepimiz biliyoruz ve kabul ediyoruz, ancak birisi birimizin canını yaktığında anında birleşe biliyoruz.

Dolayısı ile bu soru akla geliyor, bizi birleştirmek için canımızın yanması mı gerekir?

Bu son acı hadise bize bunu gösterdi, İran yıllardır aynı zulmü gerçekleştirirken, İran’da Yaşayan Azerbaycan Türklerine karşı sürekli zulüm ederken ve bizim birleşmemiz gerekirken, yapamadığımızı bu acı olayda neden yapa bildik?

İran’ın Ermeni tezlerine destek olurken, Karabağ hadiselerinde resmi bir şekilde Ermenistan’ın yanında olduğunu beyan ederken de aynı tepkiyi gösterememiştik, ama canımız yanınca, bu tepkiyi tek bir ağızdan vere bildik.

Ve ben sorumu tekrar ediyorum, bizim birleşmemiz ve tek vücut, tek ses, olmamız için mutlaka canımızın yanması mı gerek?

Bir konuyu bir türlü anlayamıyoruz veya anlamamak istemiyoruz, biz birlikte hareket etmediğimiz müddette, başımıza çok şeyler gelecek ve Tarih bunu hep göstermişti, bugünde açıkça görülmekte.

Birilerinin bu gerçeği görmesi ve konuşması gerekiyordu bunu bugün ben yapmayı düşündüm.

Biz Türkiye ve Azerbaycan olarak her konuda birlikte olmak zorundayız, kederimiz, sevincimiz aynı ise, biz her konuda birlikte olmak zorundayız.

Ve en önemlisi, Din ve mezhep faktörü, hiçbir zaman milliyet faktörümüzün önüne geçmemeli.

Bugün İran da yaşananlar, aslında tüm Türk Dünyasında yaşanmıştır, acı hepimizin acısıdır ve artık birleşmeyin, tek vücut olmanın ve gücümüzü birleştirmenin zamanı gelmiştir.

Hedefimiz aynı, Türklüğümüz bakidir.

Başımız sağ olsun, son acımız olsun. Şehidimizin Ailesinin acısı, bizim acımızdır.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler