featured-image-2051
media-bitmeyen-sevda-chapa

Yaklaşık 2 Ay öncesinden başlayan ve asıl sebebinin, Azerbaycan’ın, Karabağ bölgesinde bulunan Laçin Hankendi yolunda bu bölgede Ermeni vandalizmini ( çevre ve doğal alanları yıkma ve hasar verme girişimi) durdurmak ve uluslar arası sivil toplum örgütlerinin dikkatlerini bölgeye çekmek amaçlı, Azerbaycan sivil toplum örgüt temsilcilerinin yaptığı protestolar sebebi ile, Ermenistan diasporası Dünya yı, sürekli sahte bilgiler ile meşgul etmekte ve sürekli kirli bilgi akışı sağlamakta.

Ancak anlaşılmayan bir biçimde, haklı olduğu halde, Azerbaycan uluslar arası toplumları yeterince bilgilendiremiyor ve bu konuda çok ciddi doğru enformasyon yayma problemi yaşanmakta.

Hal böyle olunca sürekli Avrupa dan, aynı taraflı ( Ermenistan taraflı) açıklamalar gelmekte ve sürekli taraflı bir biçimde Azerbaycan kendi topraklarından saldırgan ve problem yaratan taraf olarak gösterilmekte.

Her gün bir Avrupa ilkesi siyasetçinin konu hakkında Azerbaycanı suçlayan açıklamalar yapılmakta ve bunun en sonucusu ise Hollanda Dış işleri bakanı Wobke Hoekstra dan, geldi.

Ermeni Diasporası Yayın organı ARMENPRESS göre, Hollanda Dış işleri Bakanı Wobke Hoekstra açıklamasında şöyle demiş;  Hollanda, Azerbaycan’ı Laçin koridoruna yönelik ablukayı sona erdirmeye ikna etmek için Avrupa düzeyinde daha fazla seçeneği değerlendiriyor.

media-bitmeyen-sevda-chapa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler